Gemeenten willen opkomst van fastfoodrestaurants tegengaan

De gemeenten Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Ede willen meer invloed om de opmars van fastfoodrestaurants tegen te gaan. Ze hebben een brandbrief gestuurd naar staatssecretaris Paul Blokhuis van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

Ruimte in winkelstraat
De gemeenten zijn bang dat er door corona veel winkels om zullen vallen en dat er daardoor ruimte komt in de winkelstraten. Als deze panden dan overgenomen worden door fastfoodketens dan zien ze dit als een probleem. Ze wensen daarom meer invloed te krijgen in de zogenaamde voedselomgeving maar daarvoor is een wetswijziging nodig.

Groei
Vooral de snelgroeiende grote fastfoodketens zijn een doorn in het oog van de wethouders. In Utrecht verdubbelde het aantal in een paar jaar tijd en in Amsterdam zitten met 52 restaurants het meeste fastfoodketens van heel Nederland. Daarnaast zijn er veel kleinere aanbieders van ongezond voedsel.

 

 

Deel dit op

Meer vet nieuws

Kledinglijn Bruine fruitschaal

Modervette kledinglijn van de Bruine fruitschaal

De Bruine fruitschaal heeft een kledinglijn gelanceerd. De producent die zich richt op nieuwe innovatieve snacks voegt nu op snacks geïnspireerde kleding toe aan het assortiment.

McDonald's Japan Rice burgers

Nieuwe kipburger met broodjes van rijst voor McDonald’s Japan

Toen McDonald’s Japan besloot om de broodjes van een burger te vervangen met rijst was dat groot snack nieuws. Het bleek een schot in de roos want de burger was enorm populair.


Reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *