Geen nieuwe fastfoodrestaurants meer in Venetië
Door de continue stroom aan toeristen zijn er de laatste jaren veel fastfood restaurant geopend in Venetië. De burgemeester van Venetië is bang dat de historische stad daardoor haar identiteit verliest. Een onlangs aangenomen nieuwe wet moet er voor zorgen dat er geen fastfood restaurants meer bij komen. Een afhaalpizzeria valt ook onder die wet.
Geen kebabrestaurants in Bergamo
Venetië is niet de enige stad die met dit probleem kampt er zijn meer grote Italiaanse steden waarbij de snelle hap een doorn in het oog is. In 2009 was Bergamo de eerste stad die kebabrestaurants uit het centrum weerde. Daar werd toen nog heftig op gereageerd.
Bescherming Italiaanse keuken en cultuur
Nu lijkt het alsof Italië zich er beter in kan vinden. De nieuwe wet wordt gezien als een bescherming van de Italiaanse keuken en cultuur. Zo mag een ambachtelijk ijswinkel zich weer wel vestigen in het centrum van Venetië.