Fastfood 40% duurder in vijf jaar: goedkope hap is verleden tijd

De prijzen voor fastfoodmaaltijden in Nederland zijn de afgelopen vijf jaar met bijna 40 procent gestegen. Dat blijkt uit een recente analyse van ABN AMRO, gebaseerd op cijfers van het CBS. Sinds 2020 zijn de kosten voor een maaltijd bij fastserviceketens met gemiddeld 39 procent toegenomen.

Deze stijging ligt hoger dan die van andere eetcategorieën. Zo zijn restaurantprijzen in dezelfde periode met 28 procent gestegen en supermarktprijzen met 34 procent. Fastfood is daarmee in relatief tempo het sterkst in prijs toegenomen.

Volgens ABN AMRO heeft de sector te maken met meerdere uitdagingen. De kosten voor energie en ingrediënten zijn fors toegenomen. Daarnaast is het aantal bezorg- en afhaallocaties sinds de coronaperiode sterk gegroeid, wat heeft geleid tot meer concurrentie. Hoewel het totaal aantal locaties sinds 2023 licht is afgenomen, blijft het aanbod groot.

Fastfood niet meer als goedkoop gezien

De hogere prijzen en veranderende voorkeuren zorgen ervoor dat consumenten minder uitgeven aan fastfood. Transactiedata van ABN AMRO laten zien dat de bestedingen in fysieke fastservicezaken sinds begin 2024 dalen. Alleen de omzet via het bezorgkanaal laat een voorzichtig herstel zien. Waar fastfoodketens in eerdere recessies nog als voordelig alternatief werden gezien, is dat beeld nu aan het kantelen. De consument ervaart fastfood niet langer als vanzelfsprekend goedkoop.

Deel dit op

Meer vet nieuws

NYP Korean Chicken Pizza

Nieuwe wereldse smaken bij New York Pizza

New York Pizza breidt het menu tijdelijk uit met vier verrassende smaken die zijn geïnspireerd op wereldkeukens. Van pittige tandoori tot zoete soy garlic swirl: deze nieuwe pizza’s nemen je mee op een culinaire reis, gewoon vanaf de bank.

Taco Bell bord

Taco Bell in Nederland opnieuw failliet

Het zat Taco Bell in Nederland weer niet mee. De bekende Amerikaanse fastfoodketen, beroemd om haar taco’s en burrito’s, is voor de tweede keer failliet gegaan in ons land. Na een eerdere mislukking in 2018 blijkt ook de comeback van de afgelopen jaren geen succes.


Reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *