Amerikanen drinken eindelijk meer water dan frisdrank
Voor het eerst ooit, of in ieder geval voor het eerst dat men het meet drinken Amerikanen meer water dan frisdrank. Dit blijkt uit een studie van Beverage Marketing Corporation. In 2016 is de waterconsumptie per persoon toegenomen met 7,7% van 138 liter naar bijna 149 liter per jaar. Terwijl de frisdrankconsumptie is gedaald met 1,2% van 148 liter naar ongeveer 146 liter.
Dit heeft vooral te maken met het aanbod van flesjes water. Deze flesjes zijn steeds vaker beschikbaar bij supermarkten, restaurants en ook op plekken waar een snelle hap gehaald kan worden. Amerikaanse consumenten kiezen vaker voor gezonde dranken met minder (toegevoegde) suikers. Op zulke keuze momenten heeft de keuze voor water direct tot gevolg dat er afname is in de frisdrankconsumptie.
Ook water met smaak doet het goed op de Amerikaanse markt. In reactie op deze water-trend worden er steeds meer frisdranken ook beschikbaar in een zero-calorieën variant.
