Hongaarse “patatbelasting” gaat naar gezondheidszorg

Per 1 september voert Hongarije een belasting in op ongezond voedsel en ongezonde dranken. De belasting wordt in de volksmond al “patatbelasting” en “hamburgerbelasting” genoemd.


Advertentie


Gezondheidszorg
De bedoeling is dat de Hongaren gezonder gaan eten, maar de verwachting is dat de opbrengst (naar schatting 110 miljoen euro) gebruikt zal worden om tekorten te financieren in de gezondheidszorg.

Zout, vet en suiker
De belasting wordt geheven op producten die te veel zout, suiker, vet koolhydraten of cafeïne bevatten. De belasting zal alleen geheven worden op verpakte voedingswaren. Dat betekent dat ondanks de bijnamen liefhebbers van hamburgers en friet niets extra’s hoeven te betalen. Onder andere chips, koekjes, chocolade, snoep, limonade en energiedrank vallen wel onder de nieuwe belasting.

Joost Massing

Joost Massing is oprichter van www.snack-nieuws.nl. Hij gaat door het leven "als vriend van de frieten".

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *