Snackbar gemakkelijk doelwit voor overval
Volgens demissionair minister van Veiligheid en Justitie, Ivo Opstelten, zijn snackbars een gemakkelijk doelwit voor overvallers. Volgens Opstelten kan er vaak niet worden gepint bij snackbars en de aanwezige kluizen hebben vaak geen tijdslot waardoor een snackbar een makkelijk doelwit is, waar veel geld te halen is.
Flinke toename
In de eerste maanden van 2012 zijn er maar liefst 170 overvallen geweest op snackbars, cafetariaās en restaurants. Vorige jaar, in dezelfde periode, waren dat er nog 149. Overvallen op snackbars zijn niet altijd een succes. Eerder dit jaar verjoeg een snackbarmedewerker twee overvallers door heet frituurvet naar ze te gooien.
Meer pinnen
De demissionair minister komt ook met een oplossing. Volgens hem moet de horeca klanten stimuleren om te pinnen. Op die manier zou het aantal overvallen naar beneden gebracht kunnen worden.